Трейдер розповів, які перспективи чекають на ринок соняшника

З погляду кон'юнктури олійного ринку, швидше за все, варто очікувати зниження цін на олію та на олійні культури у короткочасній перспективі — до двох місяців. Але як поведе себе «енергетичний сектор», дуже важко спрогнозувати.

Таку думку висловив комерційний директор Poseidon Tradewaves Костянтин Бугера у коментарі для Latifundist.com.

«Прогнозувати світові тенденції дуже важко — останні 1,5 роки нас навчили, що неможливо заздалегідь навіть більш-менш точно спрогнозувати динаміку цін, і їх коливання мають дуже значний характер (висока волатильність)», — зазначає експерт.

Костянтин Бугера наголосив, що аграрії дуже уважно стежать за тенденціями ринку олії — відповідно розуміють, що переробники будуть готові платити більше з подальшим зростанням (до певного моменту, звісно).

Також важливими факторами, за його словами, є відносно суха погода, яка не змушує «здавати» соняшник туди, де є можливість його висушувати. Крім того, багато аграріїв за минулий маркетинговий рік сформували досить значні фінансові резерви, що дозволяє їм бути гнучкішими у прийнятті рішень щодо продажу сільгосптоварів.

Нагадаємо, що ситуація у переробників соєвих бобів не набагато краща, ніж на іншому олійному ринку. Вони змушені переплачувати до $70 премії за сою порівняно з ціною порту. При очікуванні врожаю на 1 млн т більше за минулорічний, виробники обмежують продажі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus