Переробка українського ріпаку може побити історичний рекорд цього сезону

У липні-вересні 2021/22 МР в Україні було перероблено 383,3 тис. т ріпаку, що на 58% вище за показник в аналогічний період попереднього сезону, а також стало рекордним обсягом для звітного періоду.

Про це повідомляють аналітики «АПК-Інформ».

За словами експертів, зростання переробки цього сезону зумовлене кількома факторами, основні з яких — це підвищений попит і привабливі ціни на ріпакову олію у світі.

«Ціни попиту на ріпакову олію на українському експортному ринку з початку 2021/22 МР знаходилися практично весь час на рекордному для сегменту рівні на всіх базисах поставки і станом на початок листопада досягли максимальних $1430-1450 за т DAP», — наголосили у виданні.

При цьому, за оцінками «АПК-Інформ», сезон переробки для ріпаку практично завершився - за підсумками 3 місяців перероблено близько 89% олійної від нашого прогнозу на маркетинговий рік.

«Переробка насіння ріпаку за підсумками сезону-2021/22 може досягти рекордних для сегменту 431,5 тис. т (+37% до 2020/21 МР). Попередній максимум у переробці олійної було зафіксовано у 2019/20 МР і становив близько 394 тис. т», — прогнозують аналітики.

На початок листопада 2021 р. учасники ринку повідомляли про значне скорочення запасів насіння ріпаку в Україні та, як наслідок, планомірне зниження попиту як переробників, так і трейдерських компаній на українську олійну через неможливість сформувати великотоннажні експортні партії.

Нагадаємо, що перспективи зростання цін на олію у 2022 р. не матимуть жодних ознак послаблення.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus