ЄС виділить €50 млн для покриття кредитних зобов'язань українськими аграріями

ЄС виділить грант у розмірі 50 млн євро на поповнення статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, за допомогою якого зменшаться ризики для банків, а аграрії матимуть доступ до фінансових ресурсів для фінансування сільськогосподарських робіт.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, пише «HB Бізнес».

За словами міністра, статутний капітал формуватиметься коштом коштів державного бюджету (близько 1,5 млрд грн) та донорської допомоги міжнародних партнерів. Загалом він становитиме близько 3 млрд грн, а його діяльність дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн. Фонд дозволить аграріям не йти на мінімізацію витрат в агровиробництві, а успішно продовжувати свою господарську діяльність.

«Ухвалення Верховною Радою закону про механізм часткового гарантування кредитів — це величезний крок для земельної реформи. Це забезпечить доступ українським дрібним фермерам до фінансування та доступних кредитів, щоб вони могли купувати сільськогосподарську землю та інвестувати у свій бізнес. ЄС готовий підтримати Фонд», — підтвердив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Наголошується, що основна умова отримання таких гарантій — у власності та/або користуванні аграріїв має бути не більше ніж 500 га землі. Вони мають спеціалізуватися на первинному виробництві сільськогосподарської продукції. Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50% непогашеної суми основного боргу та гарантії на термін дії кредитного договору, але не більше 10 років.

Фонд пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави. Ці гарантії будуть надаватися лише за кредитами, наданими фінансовими установами, які уклали договір про співпрацю з Фондом та відповідні критерії прийнятності, затверджені Радою Фонду.

«Тому ще з березня минулого року за підтримки аграрного комітету у Верховній Раді розпочали розгляд надважливого законопроекту №3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. 4 листопада він нарешті був прийнятий у другому читанні та загалом 262 голосами парламентаріїв», — зазначив Роман Лещенко.

Міністр наголосив, що фонди такого формату вже існують у понад 100 державах світу, включаючи Індію, Мексику, Латвію, Естонію та інші.

«Вони давно показали свою ефективність та універсальність. Зараз є світовий тренд, коли країни підтримують своїх національних виробників із різних галузей економіки, які серйозно постраждали внаслідок пандемічної кризи, несприятливих кліматичних, економічних, соціальних та інших умов», — сказав Роман Лещенко.

Нагадаємо, що політику 2022 р. буде сконцентровано на переробці, тваринництві та розширенні прозорих компенсаційних механізмів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus