Озимі культури припинили активну вегетацію

У другій декаді відбулося незначне похолодання, зумовлене вторгненням холодних повітряних мас із півночі Європи.

Про це пише «УкрАгроКонсалт».

Зазначається, що опадів упродовж декади не спостерігалося. Наприкінці першої декади листопада внаслідок зниження середньодобових температур менше 5ºС тепла спостерігалося уповільнення активних ростових процесів озимих зернових культур, а 18 листопада зафіксовано припинення їхньої активної вегетації. Такі умови сприятливі для проходження загартування рослин озимих культур.

Згідно з повідомленням, стан озимих культур добрий і задовільний. Завершується збирання зернових та зернобобових культур, а також сівба озимих зернових культур.

«УкрАгроКонсалт» зазначає, що запаси продуктивної вологи станом на 10 листопада на більшості площ Одеської, Запорізької, Дніпропетровської та на окремих площах Харківської областей у орному шарі ґрунту (0-20 см) під озимими культурами були незадовільними (2-10 мм) та недостатніми (12-18 мм).

«У північних районах Одеської області орний шар грунту був дуже сухий. У Чернівецькій, Рівненській, Кіровоградській, Черкаській, на окремих площах Дніпропетровської областей зволоження орного шару ґрунту під озимими було достатнім та оптимальним — 21-39 мм», — йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, на 24-28 листопада очікуються опади 2-5 мм у західних областях. На решті території — 5-15 мм. Температура на Заході вдень +5...+7°С, уночі -1...-3°С; на Півночі вдень 0 ... +2 ° С, вночі -1 ... -3 ° С; на Сході вдень 0...+2°С, уночі -3...-5°С; в Центрі вдень +2...+4°С, вночі -1...-3°С; на Півдні вдень +3...+5°С, вночі 0...-2°С.

Нагадаємо, що погода на третю декаду листопада 2021 р. не потішить українців. Дощі з мокрим снігом та нічні морози створюватимуть ожеледицю на дорогах, відзначатимуться значні температурні гойдалки.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus