Світові ціни на рослинні олії знизилися після рекордно високих показників

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії The Food and Agriculture Organization (FAO) у листопаді становило 184,6 пункту, що трохи нижче (на 0,3 пункту, або 0,2%) зафіксованого минулого місяця рекордного рівня.

Про це йдеться у звіті FAO.

Аналітики підкреслюють, що це незначне зниження пояснюється нижчими котируваннями соєвої та ріпакової олії, при цьому котирування пальмової олії практично не змінилися.

«Стабільність світових цін на пальмову олію в листопаді обумовлена ​​тим, що знижувальну тенденцію, викликану зростанням побоювань у зв'язку з наслідками нової хвилі захворюваності на COVID-19, компенсувало очікуване скорочення обсягів виробництва в основних країнах-виробниках», — прокоментували в FAO.

Що стосується соєвої та рапсової олії, то світові ціни на них, за словами експертів, дещо знизилися, головним чином за рахунок нормування попиту. Крім того, зниження котирувань сирої нафти також вплинуло на ціни на олії.

Нагадаємо, що на світових біржах соєві котирування відновили падіння на тлі зниження цін на нафту та підвищення прогнозів виробництва в Бразилії, що посилює тиск на закупівельні ціни на сою в Україні.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus