Фітосанітарний стан посівів озимих культур: менше 10% посівів рослин уражено хворобами

Погодні умови третьої декади листопада 2021 р. були малосприятливими для поширення хвороб на посівах озимих культур. Активність шкідників також на низькому рівні.

Про це пише SuperAgronom.com.

Відмічається, що на 6-23% обстежених площ борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями охоплено 1-6% рослин озимих пшениці, ячменю та жита.

«На озимому ріпаку альтернаріозомпероноспорозомборошнистою росоюбілою плямистістюфомозом уражено 2-8% рослин. Бактеріоз та кореневі гнилі виявляли на 7-13% площ та 4-9% рослин озимого ріпаку (Житомирська, Кіровоградська обл). Інфекційний запас вищезгаданих хвороб зберігатиметься до встановлення сприятливих для їх розвитку погодних умов», — говориться в повідомленні.

Також відмічається, що в Одеській, Миколаївській та деяких лісостепових областях на озимій пшениці по стерньових попередниках відмічали малоактивне живлення личинок хлібної жужелиці (туруна), якими пошкоджено в середньому 1-5% рослин озимини.

Нагадаємо, що в Україні протягом цього тижня очікується суцільна хмарність, суттєві опади у вигляді дощу та мокрого снігу. На Заході та Півночі у зв’язку з низькими температурами найбільш ймовірні опади у вигляді снігу. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus