Україна розширює географію експорту лохини, яблук та картоплі

Список країн, які імпортують українські овочі та фрукти, стає більшим. Відтак лохину, яблука та картоплю експортуватимуть на нові напрямки, серед яких — Ізраїль, Китай, Єгипет, Туреччина та ОАЕ.

Про це повідомляє SEEDS.

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька повідомляє про те, що розширюється географія закордонних продажів та збільшуються обсяги експорту лохини, яблук картоплі, вирощених в Україні.

За її словами, внутрішній ринок для українських виробників лохини часто виглядає більш привабливим, ніж експорт. Утім, ситуація поступово змінюється.

Відтак, цьогоріч експортовано вдвічі більше лохини, ніж за весь 2020 рік. Минулого року цей показник склав 1 тис. т та 11 країн світу, тоді як за 9 місяців 2021 року експортували 2 тис. т до 9 країн, акцентує Владислава Магалецька.

Повідомляється, що наразі тривають перемовини щодо відкриття ринків Китаю, В’єтнаму та Єгипту для реалізації лохини. Голова Держпродспоживслужби нещодавно повернулася з Ізраїлю, де обговорювалися питання постачання цієї ягоди.

Експерт додала, що за 9 місяців 2021 року було експортовано 10 тис. т яблук у 65 країн серед яких Австрія, ОАЕ, Молдова, Швеція, Оман, Саудівська Аравія, Туреччина, Греція, Білорусь та ін. За минулий рік реалізовано 19 тис. т яблук  до 62 країн.

За її словами, картоплю минулого року експортували до 48 країн (2 тис. т), тоді як за 9 місяців цього року продали вже 5,5 тис. т до 47 країн світу.

Нагадаємо, експорт соняшникової олії з України у 2021/22 МР (вересень-жовтень) становив 711 тис. т, що на 14% нижче у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це мінімальний обсяг за останні п’ять сезонів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus