До кінця лютого-березня ціни на селітру можуть зрости до 35 тис. грн за т — НААН

Під час весняних польових робіт через високі ціни на газ в Україні буде дефіцит добрив у 250-300 тис. т, і це одна шоста від потреби.

Про це повідомив директор Наукового центру Інституту землеробства Національної академії аграрних наук (НААН) Микола Ткаченко, пише 112ua.tv.

«Зупинка імпорту з Росії та Китаю ускладнила ситуацію з наявністю добрив на складах. Сьогодні ситуація стабільна. Певний дефіцит очікується починаючи з другої половини лютого. Безумовно, проблема загостриться в березні-квітні. Загальний дефіцит мінеральних добрив навесні 2022 р. становитиме 250-300 тис. т», — говорить експерт.

Читати за темою: Сергій Борисов: Не варто очікувати зниження цін на агрохімію навесні

Він акцентував, що на тлі скорочення обсягів імпорту добрив їх виробництво через високі ціни на газ призупинили два найбільших виробники —  «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) і «Сумихімпром». Підприємства, які продовжують працювати, скоротили обсяги виробництва. За словами Миколи Ткаченка, виробництво і наявність на складах мінеральних добрив у грудні 2021 р. на 40% менше в порівнянні з груднем 2020 р. Всього на складах міститься 50-60 тис. т аміачної селітри і карбаміду вітчизняного виробництва.

«Дефіцит і високі ціни на газ стали причиною значного зростання цін на добрива. У порівнянні з 2020 р. ціни зросли в 2,5-4 рази. До кінця лютого-березня ціни на селітру, яка в грудні продається вже по 24,6 тис. грн/т, можуть зрости до 30-35 тис. грн/т», — прогнозує експерт НААН.

Нагадаємо, що протягом минулого агрохімічного тижня ціни на селітру для аграрних підприємств знизилися до рівня 21–21,4 тис. грн за т. Фермери, «очікуючи дива», скоротили закупівлю селітри.

Виконано за допомогоюDisqus