Добрива: огляд цін за тиждень. Чи впала ціна на селітру?

Протягом минулого агрохімічного тижня ціни на селітру для аграрних підприємств знизилися до рівня 21–21,4 тис. грн за т. Фермери, «очікуючи дива», скоротили закупівлю селітри.

Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в щотижневому огляді ринку добрив для Latifundist.com.

«Найбільш видовищною новиною  агрохімічного тижня з 10 по 17 грудня був підрив старої башти на Черкаському «Азоті», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF», — наголосив він.

Експерт акцентував, що другою не менш вражаючою новиною стала інформація про зниження цін на селітру для аграрних підприємств до рівня 21 – 21,4 тис. грн за т. Вибухова хвиля від цієї події стала навіть більш значною ніж від першої.

«Вартість газу для хіміків згідно офіційних даних зросла. 17 листопада 2021 р. середня ціна аміаку в Новому Орлеані (США, є одним з ключових індикаторів світового рику аміаку) складала $825 за т. 17 грудня ця ціна зросла до $1040 за т. Аналогічно на ринку Чорноморського регіону — середня ціна аміаку 17 листопада складала $875 проти $1005 за т 17 грудня», — прокоментували в асоціації.

Максимальна/мінімальна ціна на добрива

Читати за темою: Сергій Борисов: Не варто очікувати зниження цін на агрохімію навесні

Так само як і в ситуації з аміаком, за словами експертів, середня вартість аміачної селітри на ринку Чорноморського регіону 17 листопада складала $595 за т проти $755 за т 17 грудня. Згідно інформаційного звіту Аналітичної компанії «Маркер» — дефіцит селітри може скласти від 4 до 17%.

«Не будемо також забувати фактор девальвації гривні. Таким чином можна зробити простий висновок. Об’єктивних причин для зниження ціни на селітру — немає. Тому якщо хтось пропонує реальну селітру за 21 тис. грн за т і готовий відвантажити її відразу після оплати — треба забирати і не думати. Як не вам, то вашим сусідам ця селітра стане в великій пригоді. Якщо ж цю селітру пропонують за принципом «Ввечері гроші — зранку стільці», варто задуматись», — наголосили в СВІіТАА.

Нагадаємо, що Latifundist.com запустив нову рубрику — «Добрива» про цінову політику на українському ринку добрив. Цінові графіки та новини на сайті будуть відображати максимальний і мінімальний рівень цін на мінеральні добрива, які діяли на ринку України на тижні, що передує публікації.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus