АМКУ відкрив справу проти МХП через придбання акцій Лубним’ясо без дозволу

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав розгляд справи за фактом порушення законодавства про захист економічної конкуренції проти агрохолдингу МХП.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Згідно з повідомленням, у зв’язку з публікаціями в засобах масової інформації відомостей про придбання холдингом МХП українського виробника яловичини «Лубним’ясо», Антимонопольним комітетом, відповідно до його повноважень, здійснено перевірку дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції під час цієї угоди.

«За результатами перевірки встановлено, що придбання МХП акцій компанії «Лубним’ясо» мало відбутися лише за умови попереднього отримання дозволу Антимонопольного комітету. Оскільки учасники концентрації не звернулися за цим дозволом за власною ініціативою, комітет розпочав розгляд справи за фактом порушення законодавства про захист економічної конкуренції МХП», — говорится в повідомленні.

Агрохолдинг МХП в коментарі для Latifundist.com акцентував, що МХП завжди керується принципами відкритості, доброчесності і поваги до закону, в т.ч. у співпраці з державними органами. АМКУ не є виключенням.

Так, на поточний момент МХП не отримав від АМКУ офіційного повідомлення стосовно порушення справи у зв’язку з не отриманням дозволу МХП на концентрацію (придбання акцій) «Лубним’ясо».

«Після того як МХП отримає від АМКУ офіційну документацію про початок розслідування, компанія максимально сприятиме в наданні інформації та даних посадовим особам АМКУ. Звертаємо увагу на те, що МХП діє в межах чинного законодавства України, в тому числі законодавства про захист економічної конкуренції та завжди обґрунтовано підходить до розгляду питання можливого придбання акцій інших юридичних осіб», — прокоментували в МХП.

Зокрема, детально аналізується сукупний обсяг реалізації товарів учасників концентрації, сукупна вартість активів або сукупний обсяг реалізації товарів в Україні суб’єкта господарювання, щодо якого набувається контроль та інші об’єктивні фактори.

Зазначається, що МХП і надалі продовжуватиме співпрацювати з АМКУ в питаннях підтримки конкуренції і забезпечення добробуту споживачів.

Нагадаємо, що АМКУ оштрафував ряд підприємств агрохолдингів МХП та «Комплекс Агромарс» за вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції на загальну суму в 515, 3 тис. грн та 41 тис. грн відповідно.

Виконано за допомогоюDisqus