Чорноморський ринок соняшникової олії у 2022 р. зіткнеться із проблемами: фермери притримують запаси олійної

Чорноморський ринок соняшникової олії у 2022 р. зіткнеться з проблемами, оскільки фермери притримують запаси насіння у першій половині року, але все ж таки очікується рекордне виробництво соняшникової олії.

Про це пише видання S&P Global.

Зазначається, що Індія — один з основних світових імпортерів — має намір збільшити імпорт рослинної олії до 14 млн т в 2021/22 МР, в основному за рахунок рослинної олії. Очікується, що імпорт соняшникової олії зросте до 2,4 млн т в 2021/22 МР з 1,88 млн т в 2020/21 МР в результаті різкого зниження імпортних мит та покращення світового виробництва. Індія неодноразово знижувала імпортне мито на харчові олії протягом 2021 р. для боротьби зі зростанням світових цін.

Згідно з повідомленням, початкові оцінки врожаю соняшникової олії в Україні не були перспективними, оскільки виникли очікування зниження прогнозованого врожаю через спекотне, сухе літо в Чорноморському регіоні, що стримає подальшу пропозицію на ринку.

Читати по темі: Зростає ціна — зростає і заздрість, або Чому соняшникова олія в Європі дешевша

Незважаючи на це, очікується, що у 2021/22 МР в Україні буде вироблено рекордну кількість соняшникової олії — 7,1 млн т, що на 23% більше, ніж у 2020/21 МР. Внаслідок відновлення цін у 2021 р. очікується, що загалом посівні площі залишатимуться на високому рівні, оскільки ціни продовжують залишатися стійкими до ведмежих факторів.

«Після «бичачого» року на європейському ринку сирої пальмової олії, коли ціни зросли з $1045 за т до рекордно високого рівня $1377,5 за т, учасники ринку заявили, що ціни можуть не знизитися до кінця першого кварталу внаслідок невирішеної проблеми нестачі робочої сили в Малайзії у поєднанні з високими митами в конкурентному виробнику — Індонезії», — йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, європейський ринок пальмової олії залежатиме від того, чи вплинуть нестача робочої сили, обмеження COVID-19 та погодні умови на постачання від основних постачальників в Азії.

Нагадаємо, що асоціація «Укроліяпром» очікує значного нарощування переробки насіння соняшнику та виробництва олії соняшникової з початку 2022 року.

Виконано за допомогоюDisqus