Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.
Прознози USDA по олійних культурах знизилися за всіма напрямками
Світові прогнози від аналітиків USDA щодо олійних культур цього місяця знижуються за всіма напрямками, оскільки суха погода в Південній Америці значно знижує врожайність та виробництво сої.
Про це пише grainnet.com.
Зазначається, що світове виробництво олійних культур у 2021/22 МР знизилося більш ніж на 1% через зниження виробництва сої у Бразилії, Аргентині та Парагваї, що більш ніж компенсує зростання виробництва ріпаку в Індії та соєвих бобів у США.
Глобальна переробка олійних культур трохи знизилася, оскільки зниження обсягів переробки сої у Південній Америці частково компенсується зростанням переробки ріпаку Індії.
Згідно з повідомленням, торгівля олійними знизилася через зниження експорту сої з Парагваю в Аргентину та Бразилію, а також зниження експорту з Південної Америки на інші великі ринки імпорту, такі як Єгипет і Туреччина.
«Світові кінцеві запаси знизилися на 6% завдяки меншому виносу соєвих бобів у Бразилії та Аргентині. Прогноз світового виробництва соєвого шроту знижується одночасно із скороченням обсягів виробництва», — написали аналітики.
Торгівля соєвим шротом, як зазначається, трохи знизилася, в основному за рахунок зниження експорту соєвого шроту з Аргентини, США та Парагваю, що більш ніж компенсує зростання експорту ріпакового шроту з Індії.
«Споживання соєвого знизилося незначно через зниження світового споживання соєвого та бавовняного шроту, частково компенсованого зростанням споживання ріпакового шроту. Світові кінцеві запаси знизилися на 3% завдяки меншому обсягу соєвих бобів у Бразилії та Аргентині», — говориться в повідомленні.
Крім того, світове виробництво рослинної олії знизилося в основному через зниження виробництва пальмової олії в Малайзії, а зниження виробництва соєвої олії та зростання виробництва ріпакової олії в основному компенсується.
Торгівля рослинною олією знизилася в основному через зниження експорту пальмової олії з Малайзії, а світове споживання трохи знизилося через зниження імпорту та використання пальмової олії в Індії, Європейському Союзі та Ірані, що більш ніж компенсувало зростання споживання ріпакової олії в Індії.
«Кінцеві запаси зменшилися через зниження світових запасів пальмової олії та олії в Росії, що більш ніж компенсує збільшення запасів соєвої олії в Південній Америці та олії в Ірані. Прогнозована середня ціна на соєві боби у США підвищилася на 50 центів до $12,6 за бушель», — підкреслили експерти.
Нагадаємо, що трейдери відзначають підвищення цін на олійні. Відтак звичайний соняшник зростає в ціні, а на високоолеїновий — зростає премія. 13 січня був зафіксований черговий ріст внутрішніх цін на соняшник. Упродовж дня ціни, залежно від масової частки олії (46-50%) в регіонах, трималися на рівні 19700-21700 грн за т на базисі СРТ-завод. Високоолеїновий соняшник торгується з премією 500-800 грн за т в порівняні зі звичайним.