Прознози USDA по олійних культурах знизилися за всіма напрямками

Світові прогнози від аналітиків USDA щодо олійних культур цього місяця знижуються за всіма напрямками, оскільки суха погода в Південній Америці значно знижує врожайність та виробництво сої.

Про це пише grainnet.com.

Зазначається, що світове виробництво олійних культур у 2021/22 МР знизилося більш ніж на 1% через зниження виробництва сої у Бразилії, Аргентині та Парагваї, що більш ніж компенсує зростання виробництва ріпаку в Індії та соєвих бобів у США.

Глобальна переробка олійних культур трохи знизилася, оскільки зниження обсягів переробки сої у Південній Америці частково компенсується зростанням переробки ріпаку Індії.

Згідно з повідомленням, торгівля олійними знизилася через зниження експорту сої з Парагваю в Аргентину та Бразилію, а також зниження експорту з Південної Америки на інші великі ринки імпорту, такі як Єгипет і Туреччина.

«Світові кінцеві запаси знизилися на 6% завдяки меншому виносу соєвих бобів у Бразилії та Аргентині. Прогноз світового виробництва соєвого шроту знижується одночасно із скороченням обсягів виробництва», — написали аналітики.

Торгівля соєвим шротом, як зазначається, трохи знизилася, в основному за рахунок зниження експорту соєвого шроту з Аргентини, США та Парагваю, що більш ніж компенсує зростання експорту ріпакового шроту з Індії.

«Споживання соєвого знизилося незначно через зниження світового споживання соєвого та бавовняного шроту, частково компенсованого зростанням споживання ріпакового шроту. Світові кінцеві запаси знизилися на 3% завдяки меншому обсягу соєвих бобів у Бразилії та Аргентині», — говориться в повідомленні.

Крім того, світове виробництво рослинної олії знизилося в основному через зниження виробництва пальмової олії в Малайзії, а зниження виробництва соєвої олії та зростання виробництва ріпакової олії в основному компенсується.

Торгівля рослинною олією знизилася в основному через зниження експорту пальмової олії з Малайзії, а світове споживання трохи знизилося через зниження імпорту та використання пальмової олії в Індії, Європейському Союзі та Ірані, що більш ніж компенсувало зростання споживання ріпакової олії в Індії.

«Кінцеві запаси зменшилися через зниження світових запасів пальмової олії та олії в Росії, що більш ніж компенсує збільшення запасів соєвої олії в Південній Америці та олії в Ірані. Прогнозована середня ціна на соєві боби у США підвищилася на 50 центів до $12,6 за бушель», — підкреслили експерти.

Нагадаємо, що трейдери відзначають підвищення цін на олійні. Відтак звичайний соняшник зростає в ціні, а на високоолеїновий — зростає премія. 13 січня був зафіксований черговий ріст внутрішніх цін на соняшник. Упродовж дня ціни, залежно від масової частки олії (46-50%) в регіонах, трималися на рівні 19700-21700 грн за т на базисі СРТ-завод. Високоолеїновий соняшник торгується з премією 500-800 грн за т в порівняні зі звичайним.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus