Експерт розповів про переваги вирощування високоолеїнового соняшнику

Сергій Тимошенко, генеральний директор компанії «MAS Seeds Україна»
Сергій Тимошенко, генеральний директор компанії «MAS Seeds Україна»
Джерело фото: Latifundist.com

Десятиліття тому виробництвом високоолеїнового соняшнику займалося кілька компаній-переробників для того, щоб реалізовувати перероблену олію за кордон. Нині стався бум на цю культуру.

Таку думку висловив генеральний директор компанії «MAS Seeds Україна» Сергій Тимошенко в інтерв’ю «Сергій Тимошенко: Попит і премія на високоолеїновий соняшник в наступному сезоні зростуть» для Superagronom.com.

За його словами у 2014-15 роках різко виросла премія на високоолеїновий соняшник та досягати $600. Це дуже велика цифра як для 2015 року.

«Завдяки цьому фактору, завдяки насіннєвим компаніям, роботі переробників, господарства звернули увагу, що можна заробляти гарні гроші. При тому, що якихось надзусиль у порівнянні з вирощуванням звичайного соняшнику докладати не доводилось», — каже експерт.

Сергій Тимошенко на прикладі пояснює вигоду від вирощування такого соняшнику. Наприклад, якщо взяти середню врожайність 3,3 т/га, і якщо премія (тобто різниця між вартістю зерна звичайного і високоолеїнового соняшнику) $35/т, то помноживши, отримаємо $115/га.

«Навіть якщо врахувати логістичні моменти (просторова ізоляція, окреме збирання, транспортування, зберігання), то вони обійдуться максимум в $1-2. Тобто, в будь-якому разі різниця вагома. А якщо урожайність вища, то відповідно і премія збільшується» — додає експерт.

Він зазначає, що треба слідкувати за кон’юнктурою ринку. За тенденцією 3-річної циклічності, після року зростання премії йдуть 2 роки падіння, і на 3-й рік знову зростання.

«У 2019-му, коли був пік попиту, премія становила $70. Отже, з кожного гектара виробники отримували до $230 додатково», — додав Сергій Тимошенко.

За його словами, не треба докладати якихось надзусиль, для вирощування високоолеїнового соняшнику.

«Насправді вони дуже незначні, з урахуванням тієї премії, яку в результаті отримає виробник. Хіба це велика незручність — просто добре почистити сівалку перед сівбою? Не критично, але краще сіяти на масивах із просторовою ізоляцією. Також варто збирати і зберігати урожай високоолеїнового соняшнику окремо», — зазначає експерт.

За його словами на кожній тонні можна отримати $70-90 премії, і навіть більше — у кращі роки доходить і до $100.

Нагадаємо, щоб отримати і справді якісний урожай високоолеїнового соняшнику необхідно звертати увагу на поради експерта. Якщо близько посіяти звичайного та ВО-соняшник, тоді знижується вміст олеїнової кислоти.

 

Виконано за допомогоюDisqus