Названо документи для дарування землі сільськогосподарського призначення

У зв’язку з тим, що сфера земельного законодавства України зазнала істотних змін та з відкриттям ринку землі — громадяни отримали можливість дарувати та приймати вдар землі сільськогосподарського призначення.

Про це пише центр «Безоплатної правової допомоги».

Повідомляється, що за договором дарування дарувальник передає або зобов’язується передати в майбутньому обдаровуваному безоплатно майно (дарунок) у власність. При чому за договором дарування можуть бути передані земельні ділянки сільськогосподарського призначення лише на користь когось з подружжя або певному колу родичів.

Для укладення договору дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення особі необхідно надати до нотаріуса наступні документи:

  • паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки;
  • документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку (свідоцтво про право власності на земельну ділянку);
  • витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • державний акт;
  • витяг з Державного земельного кадастру.

Зазначається, що договір дарування нерухомої речі (ст. 719 Цивільного кодексу України) — земельної ділянки укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Одна особа вправі набувати до 100 га. Перевірка здійснюється через Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України представило інтерактивний звіт за ринком купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення в режимі реального часу.

Виконано за допомогоюDisqus