Ціни на олії повинні просідати, але не нижче $700 за т — прогноз

Ціни на олії культури повинні просідати. Навряд чи вони катастрофічно впадуть до рівня $700 за т. Але й про здорожчання говорити не доведеться.

Таку думку висловив комерційний директор Poseidon Tradewaves Костянтин Бугера в матеріалі «‎Ворожимо на зерновій гущі, або Що буде з цінами на сільгосппродукцію у 2022 році» на Latifundist.com.

«Ймовірність того, що ціни на олію будуть повільно повзти вниз на початку 2022 р., на мій погляд, вища. Сценарій подорожчання, звісно, можливий, але тільки шляхом спекулятивного фактора», — прокоментував трейдер.

Зазначається, що традиційними факторами впливу на ціноутворення на олійні культури є баланси виробництва та споживання олій. Світові тенденції також вносять свої корективи.

Читайте також: Крихкий, неспокійний, нелінійний, або Ринок олії 2021

За словами Костянтина Бугери, світова економіка знаходиться в стороні стагнації та розірваних логістичних і виробничих бізнес-процесів. Водночас баланс фізичного виробництва олійних культур та олії досить позитивний.

Окрім цього, у 2022 році прогнозується пік цін на високоолеїновий соняшник. Адже згідно з тенденцією 3-річної циклічності, наступного року можна очікувати його зростання. Останній пік був у 2019 році. За словами генерального директора компанії «MAS Seeds Україна» Сергія Тимошенка, мінімальна премія за високоолеїновий соняшник у звичайні роки становить $25-30/т, а в середньому може сягати $35-40/т.

«Деякі господарства ще вагаються сіяти чи не сіяти, оглядаються на нинішній сезон, у якому був спад цього сегменту. Та сумніви даремні. Прогнози дуже чіткі — наступного року знову буде зростання після 2-річного падіння», — розповів Сергій Тимошенко в інтерв'ю сайту SuperAgronom.com.

Нагадаємо, що чиказькі ф'ючерси на соєві боби знизилися в четвер на тлі початку збирання майже рекордного врожаю в найбільшому експортері Бразилії, незважаючи на побоювання, що нещодавня посуха вплине на врожайність.

Виконано за допомогоюDisqus