Мінімальне податкове зобов’язання відтепер нараховується усім власникам сільськогосподарських ділянок
Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) з 1 січня 2022 року буде нараховуватися усім власникам сільськогосподарських ділянок. МПЗ стосується як сільськогосподарської землі, на якій нічого не вирощується, так і фермерів чи аграріїв, які обробляють власну чи орендовану землю.
Таку думку висловила головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова в матеріалі «Рік доданої вартості у АПК — що уряду та парламенту слід зробити у 2022 році».
«З кожного гектару землі треба сплатити певну суму обов’язкових податків, і вона не може бути меншою від цього встановленого державою МПЗ — орієнтовно 1,5-2 тис. грн (залежно від розміру НГО). Якщо ж сільськогосподарські землі знаходяться у межах населених пунктів, у дачних та садових кооперативах — за них не сплачується МПЗ», — відмічає Наталія Білоусова.
У мінімальне податкове зобов’язання входять наступні податки:
- податок на землю
- податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці
- податок на доходи фізичних осіб
- військовий збір із зарплати найманих працівників
Орієнтовно додаткові доходи в бюджет місцевих громад та загального бюджету в рік від мінімального податкового зобов’язання становитимуть 10-12 млрд грн.
Зібрані гроші від МПЗ будуть розподілені наступним чином:
- до місцевих бюджетів — 60 %;
- державний бюджет — 25 %;
- обласний — 15 %.
«Важливо, що виключення по сплаті мінімального податкового зобов’язання є тільки для сільського фермерського господарства — 50% пільга. Це для господарств розміром до 20 га», — наголосила головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.
За її словами, якщо земельна спадщина не успадкована і ділянка не має власника, то МПЗ не сплачує ніхто. Якщо ж власник є, то сплачує або орендар (у разі укладення офіційного договору), або власник паю (сам обробляє ділянку, або ж здає тіньовому фермеру).
«Щодо польових доріг, пасовищ і сінокосів, то вони теж підпадають під сплату МПЗ у залежності від розміру НГО (у них вона нижча). Так звані нічийні польові дороги (не входять до паю, а є між паями) не підпадають під оподаткування. За землі запасу та резерву МПЗ сплачується так: якщо вони в оренді, то оподатковуються (сплачує власник землі/користувач чи орендар)», — підсумувала Білоусова.
Нагадаємо, що ухвалення закону №6368 про множинне громадянство для іноземців, які є етнічними українцями, автоматично відкриває доступ для іноземного капіталу.