Січневий експорт українського зерна був на рекордних рівнях — експерти

У січні традиційно відзначається спад експортної активності внаслідок великої кількості вихідних свят, а також частого ускладнення погодних умов.

По це повідомляють аналітики агенції «УкрАгроКонсалт».

За словами експертів, січень 2022 р. відрізняється надзвичайно високою торговельною активністю. За перші дві декади січня експорт кукурудзи, за оцінкою аналітиків, становив понад 3,6 млн т, порівняно з 2 млн т за повний січень минулого року.

«Такий значний обсяг був відвантажений, незважаючи на періодичні ускладнення погодних умов як у портах, так і на внутрішніх шляхах сполучення. Порти припиняють свою роботу на обмежений проміжок часу, однак загалом відвантаження зерна можна назвати безперебійними», — коментують аналітики.

Прогнозується, що за збереження таких високих темпів за підсумками місяця експорт може наблизитися до 5 млн т. Попередній рекорд було поставлено у січні 2020 р., коли відвантаження кукурудзи досягло 4,5 млн т.

Нагадаємо, що ціни на українському ринку пшениці продовжили зниження, проте пропозиція на поточних рівнях практично зникла. За словами експертів, ціни на українську кукурудзу продовжили ослаблення.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus