Озимі Полтавської, Чернігівської та Сумської областей продовжують знаходитися під льодяною кіркою

У третій декаді січня озимі культури знаходилися у стані зимового спокою. За спостереженнями агрометеорологів на багатьох площах Полтавської, в окремих районах Чернігівської областей упродовж двох, Сумської — трьох декад, відмічалося залягання притертої до ґрунту льодяної кірки.

Про це повідомляється в декадному огляді «Укргідрометеоцентру».

Товщина льодяної кірки досягала від 2 до 15 мм, місцями у Сумській області — до 21 мм, ступінь розповсюдження кірки становила від 10 до 90% площі поля.

Читати по темі: Глобальне потепління чи сонячна активність: чому почастішали природні катаклізми і чого чекати в майбутньому

«Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур (3 см) у третій декаді січня становила від 0 °С до мінус 8 °С, що значно вище критичних температур вимерзання. Розрахункова критична температура вимерзання становила: озимої пшениці у фазі утворення сходів — 3-го листка мінус 11-13 °С, у фазі кущіння — мінус 14-16 °С, озимого жита — мінус 14-17 °С, озимого ячменю та озимого ріпаку — мінус 9-13 °С», — вказали в «Укргідрометеоцентрі».

Нагадаємо, що минулого року багато фермерів почали збирати кукурудзу під зиму через зростання цін на енергоносії. Однією з переваг цього методу є те, що фермери кажуть, що обмолот легший і немає витрат на сушіння (при тривалих мінусових температурах зерно замерзає, висихає і легко відкидається від качанів). Проте доктор біологічних наук, агроном Сергій Хаблак говорить, що насправді зимове збирання кукурудзи — міф. Кукурудза при 5°С призупиняє віддачу вологи зернівкою.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus