Нещодавні морози на Херсонщині завдали озимій збитків на 1 млн гривень

Після нетривалих морозів прийшло потепління, що змусило аграріїв рахувати збитки по озимій.

Про це пише «Новий день».

Повідомляється, попри те, що в цілому озимі знаходяться у задовільному чи навіть доброму стані, без їх загибелі обійшлося далеко не всюди. Наприклад херсонський аграрій Андрій Щедринов, в обробітку якого знаходиться близько 1300 га, недорахувався посівів озимого рапсу та пшениці на трьох полях загальною площею у 280 га. Збитки по озимих культурах складають 1 млн грн.

«Поля, які межують з Олешківською пустелею, опадів зазвичай дістають менше. Цьогоріч сніг до них також «не дійшов» і слабкі паростки рослини зустріли морози під -17°C без захисту снігового покрову. Через що й загинули, просто вимерзли», — каже керівник «Теллус Південь» Андрій Щедринов.

Він додає, що навесні доведеться пересівати постраждалу озиму просом та гірчицею, що потягне за собою додаткові витрати.

Зазначається, що через те, що Херсонщина вважається зоною ризикованого землеробства, а умови вважаються екстремальними, то страхувати посіви страхові компанії не погоджуються.

Нагадаємо, експерти вказують, якщо морози триматимуться, урожай на Херсонщині буде під загрозою знищення. Цієї зими більшість посівів озимих в Херсонській області недостатньо розвинені. Посіви не встигли розкущитися, а деякі — навіть не встигли зійти.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus