Якщо морози триматимуться, урожай на Херсонщині буде під загрозою знищення — експерт

Цієї зими експерти виявили, що більшість посівів озимих в Херсонській області недостатньо розвинені. Посіви не встигли розкущитися, а деякі — навіть не встигли зійти.

Про це розповів декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету Іван Мринський для «Радіо Свобода Україна».

Він каже, що через відсутність достатньої вологи в ґрунті, аграрії сподівалися на теплий грудень.

«Очікувалося, що грудень 2021 р. буде відносно теплий та з опадами. Натомість відбулось пониження температури до -12 °C та -14 °C. Послаблені посіви не зовсім гарно перенесли ці пониження температур», — каже Іван Мринський.

За його словами, було б пів біди, якщо така низька температура спостерігалася за наявності снігового покриву. Так, сніговий покрив був достатньо слабкий.

Він додає, що на Херсонщину зима прийшла лише цього понеділка, коли випав сніг, що непогано при низьких температурах, які зараз спостерігаються в межах -7 C, -8 C. Зі сніговим покривом це не проблема для посівів.

Повідомляється, що насправді переживання в аграріїв є. Йдеться про стан перезимівлі озимого ячменю, який більш чутливий до низьких температур у порівнянні з озимою пшеницею. Відтак, ймовірність того, що навесні сільгоспвиробники будуть змушені пересівати посіви та покривати збитки за рахунок ярого ячменю.

«Зима ще не закінчилася, ми будемо й далі слідкувати за станом посівів. Опади, які зараз випали нас радують. Сподіваємося, що й надалі таких низьких температур, які будуть критичними для посівів, не спостерігатиметься», — додає Іван Мринський.

Він зазначає, що нині на Херсонщині сніговий покрив над посівами сягає від 10 см до 15 см, що дозволить краще переносити низькі температури.

«Якщо в подальшому сніг розтане і знову вдарять морози — це буде проблематично. При відсутності снігу над рослиною випаровується волога, що негативно впливає на озимі» — каже експерт.

Нагадаємо, озимі культури в Україні показали високу життєздатність рослин озимих — до 92-98%. Озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою та мають добру регенераційну здатність.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus