В Укргідрометцентрі розповіли про стан посівів в Україні

Агрометеорологічні умови травня за впливом на с/г культури були неоднорідними по території, залежали від температурних умов та дощів і в цілому оцінювалися як задовільні, для озимих культур — переважно сприятливі.

Про це йдеться в агрометеорологічному бюлетені Укргідрометцентру. 

Зазначається, що, попри дефіцит травневих опадів, завдяки помірному, часом прохолодному температурному фону, витрата вологи із ґрунту була помірною.

«Лише в Одеській, Херсонській областях, в окремих районах центральних областей, зволоження метрового шару ґрунту погіршилося до незадовільних показників для подальшої вегетації озимих. На деяких площах розпочалося передчасне колосіння озимини», — акцентується у повідомленні.

Додається, що у південних районах Одеської області триває ґрунтова засуха не тільки під озимими, а й під ранніми ярими зерновими. Проте під теплолюбними культурами (кукурудза, соняшник) зволоження орного шару ґрунту ще було переважно на задовільному та достатньому рівні.

Читайте також: «‎Як ООН голодом лякає, або Про реальні причини світової продовольчої кризи»‎ 

«У західних областях відсутність протягом двох декад травня ефективних опадів, низька відносна вологість повітря та вітри сприяли подальшому висушуванню верхнього (0-10 см) шару ґрунту. В більш глибоких шарах ґрунту запаси вологи залишалися в межах задовільних, достатніх та добрих для росту та розвитку рослин», — зазначили в Укргідрометцентрі. 

Уточнюється, що малосприятливим агрометеорологічним фактором упродовж декади залишався недобір ефективного тепла, який несприятливо впливав на ріст і розвиток теплолюбних с/г культур, особливо у поєднанні зі слабко зволоженим верхнім шаром ґрунту.

 

Нагадаємо, що індекс цін FAO на зернові в травні зріс на 2,2% у порівнянні з попереднім місяцем. Провідні позиції зайняла пшениця, ціни на яку зросли на 5,6% у порівнянні з квітнем і на 56,2% в порівнянні з відповідним значенням роком раніше.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus