В Україні страйкують водії через постанову Кабміну, яка обмежує перевезення вантажного транспорту

Водії великогабаритного транспорту (класу «сцепка-контейнеровоз») страйкують під м.Умань та вимагають від Мінінфраструктури повернути своє право перевозити вантажі по автошляхах вагою до 44 т.

Про це повідомляє пресслужба Zernovoz.ua на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що набула чинності постанова Кабміну від 9 лютого 2022 р., якою внесено зміни до правил дорожнього руху. Зокрема, до п. 22.5 стосовно допустимих габаритно-вагових параметрів транспортних засобів.

«Згідно з новою редакцією рух транспортних засобів та їх составів на автомобільних дорогах державного значення допускається у разі, коли їх параметри не перевищують, зокрема, для автопоїздів (двовісних або трьохвісних автомобілів з двовісним або трьохвісним причепом), контейнеровозів в 40 т», — повідомляють страйкуючі перевізники.

Додається, що згідно з постановою зникло розмежування вагових норм на автопоїзди і автопоїзди-контейнеровози. За старою редакцією дозволялося перевозити: автопоїзди — 40 т, автопоїзди-контейнеровози — 44/46 т. Нині ці дві групи автопоїздів мають однакову граничну вагову норму в 40 т. В свою чергу, автопоїзд-контейнеровоз (навіть з граничною масою 44 т) не перевищує допустимі норми навантаження на одну вісь і не загрожує руйнуванням дорожнього полотна.

Повідомляється, що перевізники і вантажовідправники повинні будуть зменшувати навантаження цього виду автопоїздів на 4 т, щоб дотриматись норм. Як наслідок, перевізники нестимуть додаткові витрати, що робить такий вид перевезень нерентабельним.

«Перевезення автопоїздами-контейнеровозами мають зростаючу популярність серед гравців ринку, що стимулює інвестиції саме в цей сегмент вантажного автомобільного транспорту. При поточній редакції ПДР постає питання не про рентабельність таких інвестицій, а про їх доцільність як таких. Ми сподіваємось, що це прикра помилка, яку вдасться швидко виправити», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, перехід на електронні ТТН заощадить державі понад 500 млн грн. Е-ТТН дозволять миттєво погоджувати та підписувати з контрагентами документи на вантажоперевезення, а також унеможливлює втрату документів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus