Автоперевезення можуть потрапити в кризу, якщо ринок не буде адекватно підіймати ціни на логістику — думка

Залізничні перевезення в Україні залишаються популярними фактично як і раніше. Залізницею в сезон переміщується стільки вантажів, скільки вона може обробляти. 

Таку думку висловили аналітики Zernovoz.ua у коментарі для Latifundist.com.

Аналітики повідомили, що обсяги та ефективність перевезень «Укрзалізниці» (УЗ) зросли.

«Що стосується автотранспорту, то популярними лишаються самоскиди, хоча є багато підприємств де установлено гідравлічні авторозвантажувачі, але більший попит складають саме вони за їх швидкість розвантаження. На другому місці зерновози сцепки. Загалом суттєвих змін в розподілі не спостерігаємо», — прокоментував керівник відділу по роботі з клієнтами Zernovoz.ua Станіслав Іщенко.

Повідомляється, що перевізники стають заручниками ситуації при подорожчанні пального в Україні. Зазначається, що також важливо, щоб тарифи перевезень правильно оброблялись при підвищенні цін на паливо.

«Якщо ринок не буде адекватно підіймати ціни на перевезення, то до наступного сезону можемо втратити частину транспорту і прирікаємо себе на кризу з дефіциту авто в сезон», — коментують спеціалісти.

Попри високі ціни на вагони, коливання ціноутворення УЗ більш прогнозоване. Аналітики Zernovoz.ua відзначають, що воно відбувається відповідно до реального попиту і пропозицій, без кризових піків підвищення і спекуляцій.

«На авто також вплинула боротьба з перевантаженням. Під час збирання врожаїв спостерігалося, як ринок переналаштувався і був спад таких випадків, що привело до конкурентних тарифів на перевезення», — зазначив Станіслав Іщенко.

Але зараз, на думку аналітиків, відчувається, що втрачається ситуація. Зараз надходять скарги від перевізників, що Кіровоградська область не тримає дане питання на контролі.

Читати по темі: Якщо завтра війна. Дізнались в аграріїв, портовиків і трейдерів, як готуються до можливої агресії Росії

Підсумовуючи експерти додали, що популярним транспортом буде той, що буде найдешевшим.

«Річкові перевезення залишаться особливо вигідними для тих, у кого є доступ до них. Вони ростуть з тим, як збільшується виробництво навколо Дніпра, тому і потенціал до зростання можливий», — підсумував Станіслав Іщенко.

Нагадаємо, що на фоні можливих військових дій з боку Росії зерновий ринок України функціонує у стандартному режимі — логістика здійснюється, елеватори та переробні заводи працюють у штатному режимі, контракти на поставки також укладаються.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus