Російські окупанти обстріляли Сумихімпром, загрози населенню немає

Російські окупанти обстріляли територію заводу «Сумихімпром» близько 4 години ранку сьогодні, 21 березня.

Про це повідомляє на своєму Telegram-каналі голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

Зона ураження становить близько 2,5 км. Напрям вітру та населенні пункти, які опинилися під загрозою: с. Новоселиця. Працюють аварійні бригади заводу та ДСНС. Для Сум наразі загрози немає (напрям вітру не на місто).

«Внаслідок російського ворожого обстрілу пошкоджено резервуар з аміаком ємністю 50 тон. Станом на 05:00 спостерігається незначний витік аміаку. О 7:15 його локалізували», — повідомив Дмитро Живицький.

«В результаті обстрілу заводу був пошкоджений трубопровід аміаку в цеху складних мінеральних добрив. В результаті розгерметизації трубопроводу спрацювали аварійні системи захисту, при цьому відбувся незначний витік аміаку. Працівниками ПАТ «Сумихімпром» розпочаті регламентні роботи по відновленню технологічного процесу. Підприємство було екстрено зупинено в перший день війни — 24 лютого 2022 року», — повідомляє пресслужба «Сумихімпром».

Аварійні бригади ДСНС та заводу проводять роботи по осадженню аміачної хмари. Аварійну ситуацію локалізовано. Від ДСНС залучено 15 осіб та 4 од. техніки.

Стало відомо про одну травмовану людину, це працівник підприємства.

За інформацією Latifundist.com, весь аміак, який був наявний на підприємстві, уже був перероблений на аміачну воду. Витік, який стався сьогодні, — це залишки аміаку у резервуарі.

Пам’ятка

Дії населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації з викидом (виливом) аміаку.

Аміак — безбарвний газ із різким задушливим запахом, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний. Аміак легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків.

Правила поведінки в умовах викиду (виливу) аміаку:

  • виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно напрямку вітру;
  • якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно укритися в укриттях, підвалах, квартирах (будинках), попередньо загерметизувавши вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);
  • в квартирі (будинку) бажано пройти до ванної кімнати та включити душ на мілке розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не включати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);
  • якщо чуєте запах аміаку — дихати через зволожену марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).

Перша допомога при отруєнні аміаком:

  • виведіть ураженого на свіже повітря;
  • дайте йому теплого молока з харчовою содою;
  • одягти ватно-марлеву пов'язку, змочену водою, краще 5% розчину оцтової або лимонної кислоти;
  • при потраплянні в очі — промийте водою або протріть вазеліновою або оливковою олією;
  • при ураженні шкіри — обмийте чистою водою, зробіть примочки з 5% розчину оцтової або лимонної кислоти.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus