Російські загарбники вивели на рейд 5 суден із зерном з Бердянського морпорту

З Бердянського морського порту зникли 5 кораблів, які завантажені кількома десятками тисяч тонн зерна, яке належить юридичним особам. Російські окупанти відвели кораблі від причалів, їх подальша доля невідома.

Про це повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух, пише «Радіо «Свобода».

За словами жителів Бердянська в порту стояло на завантаженні 5 кораблів. Відповідно до митних документів деякі з них були повністю завантажені.

«Кілька днів тому ці кораблі зникли з Бердянського порту. Як кажуть люди, вони були кудись відігнані російськими буксирами», — зазначає Олександр Старух.

Читати по темі: Продовольча безпека України та світу. Чи є приводи для хвилювання?

Він додає, що корабель має віддавати якісь коди безпосередньо в інформаційне середовище і тоді їх можна буде зрозуміти.

За його словами, судна під іноземними прапорами, завантажені українським зерном, 15 березня вивів на рейд російський буксир.

«Для їхнього супроводу росіяни завели в Бердянськ свій буксир, вивели судна на рейд, обшукали та відпустили», — каже житель Бердянська.

Джерело на ринку повідомляє, що всі 5 суден знаходяться у Керченській затоці, що вони стоять на рейді аби звільнити місце у причалів. Зерно, яким завантажені судна, належить юридичним особам.

За інформацією менеджера з розвитку бізнесу компанії Maxigrain Олени Нероби, яка говорила з власниками зерна, вони очікують, що після встановлення сприятливих погодних умов, судна вирушать у порти призначення.

Нагадаємо, Росія розповсюджує інформацію про мінування Україною судохідних шляхів до Одеси.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus