Ціни на зернові зростуть на 50%, якщо посівна в Україні провалиться — експерт

У разі затягнення бойових дій та невдалої посівної кампанії в Україні, у світі чекає серйозний ріст цін на продовольство. Зокрема це стосується й зернових.

Таку думку висловив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляє Forbes.

За його словами, багато в чому зовнішнє середовище буде визначатися тим, як змінюватиметься ситуація в Україні. Війна в Україні сильно впливає на міжнародні ринки продовольства.

«Якщо бойові дії затягнуться і посівна кампанія в Україні провалиться, світ чекає серйозний сплеск цін на продовольство. За нашими оцінками, це означає на 40–50% вищі ціни на важливі види продовольства у світі, зокрема на зернові, упродовж наступних 12 місяців, ніж за протилежного сценарію, коли посівна пройде більш-менш нормально», — зазначає Сергій Ніколайчук.

Він додає, що економіка воєнного часу має відповідати двом основним завданням. По-перше, вона повинна допомагати армії, по-друге, забезпечити функціонування тилу.

«У багатьох секторах компанії вже перелаштовуються на військові потреби. Активно на армію та евакуацію населення працює транспортна галузь, перш за все УЗ. Також варто відзначити кооперацію у раніше висококонкурентних секторах», — каже експерт.

Нагадаємо, виробники ЗЗР та насіння активно працюють над розробкою нових варіантів державної підтримки українських аграріїв. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus