Сольський окреслив ключові пріоритети міністерства на найближчий час

Микола Сольський, міністр АПК
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський
Джерело фото: Latifundist.com

Новопризначений міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський ключовими пріоритетами міністерства на найближчий час назвав спрощення доступу аграріїв до кредитних ресурсів та логістику агропродукції.

Про це йдеться в інтерв'ю на сайті Agropolit.com.

«Питання, які турбують всіх — посівна, а також не менш важливе завдання — налагодження логістики експорту зерна. Тому що це дуже великі об’єми», — заявив він в інтерв’ю.

За його словами, в Україні існують запаси зерна, які були передбачені на експорт — у грошовому еквіваленті це складає близько $7,5 млрд.

Водночас, як зазначив міністр, робота українських портів обмежена через війну.

«Порти обмежили. Раніше ми в місяць вивозили 4-5 млн т сільськогосподарської продукції, зерна, продуктів переробки через порти. Зараз — лише декілька тисяч тонн через західні кордони. Дуже важливо це налагодити. Очевидно, відмінусувавши ті запаси, які потрібні країні», — зазначив Микола Сольський.

Адже, за його словами, ці кошти від експорту потрібні аграріям для оплати оренди, на зарплати та посівну.

«Тому це основна робота, яка ведеться міністерством, аграрним Комітетом і на якій всі зосереджені», — підсумував міністр.

Нагадаємо, що ЄС надасть місцевим та українським аграріям фінансову допомогу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus