Пошук альтернативної логістики для експорту вітчизняної агропродукції триває — Сольський

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський відвідав з робочим візитом Одеську область. Одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства є проведення посівної в країні, а також розв'язання проблеми логістики з експорту продовольства.

Про це повідомляє пресслужба Мінагропроду. 

Зазначається, що у зв'язку з бойовими діями в країні, міністерство з партнерами шукає альтернативні логістичні шляхи для відправки вантажів через європейські морські порти. Зараз поставки здійснюються переважно залізницею через західний кордон.

«На сьогодні створення альтернативної логістики для вивезення вітчизняної агропродукції є життєво важливим питанням для економіки нашої держави»,— прокоментував Микола Сольський.

Він додав, що найближчим часом будуть запропоновані рішення. Адже виробництво агропродукції в Україні значно перевищує внутрішнє споживання. У 2021 році Україна зібрала рекордний урожай зернових, зернобобових та олійних культур — майже 110 млн т, зокрема зернових та зернобобових — понад 85 млн т, олійних — майже 25 млн т. Тоді як потреба внутрішнього споживання зерна для України — 20 млн т у рік, олійних — близько 13 млн т.

Повідомляється, що в останні роки експорт аграрної продукції в інші країни за підсумками року приносив нашій країні понад $20 млрд або 45–50% від усього експорту України.

Нагадаємо, днями відбулася зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з заступником Міністра транспорту й інфраструктури Румунії — Державним секретарем Іонелем Скріоштяну. У ході зустрічі обговорювалися логістичні шляхи для відправки наших вантажів через європейські морські порти.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus