Мінагропрод шукає шляхи експорту агропродукції через європейські морпорти

Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства України
Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства України
Джерело фото: Latifundist.com

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський та заступник міністра транспорту й інфраструктури Румунії Іонел Скріоштяну обговорили налагодження поставок української агропродукції до країн залежних від експорту.

Про це повідомляє пресслужба Мінагропроду.

Зазначається, що Микола Сольський підкреслив, що Україна має для забезпечення власних продовольчих потреб запасів мінімум на два роки, а окремих видів продукції — і навіть більше. Крім того, в Україні є десятки мільйонів т сільгосппродукції, передбаченої на експорт, але яку проблематично постачати через блокаду морських портів росією. Відтак, Україна втрачає щомісяця $1,5 млрд, а у європейських країнах утворюється продовольча криза, в африканських — посилюється голод.

«Тому ми з партнерами шукаємо альтернативні логістичні шляхи для відправки наших вантажів через європейські морські порти, зокрема румунський морський порт Констанца. Крім того, обговорюємо можливості залізничних перевезень, збільшення обсягів транзитних перевезень вантажним транспортом», — зазначив Микола Сольський.

За словами міністра, він має сподівання на розв'язання нагальних проблем пов’язаних з експортом уже найближчим часом.

Нагадаємо, голова правління «Укрзалізниці» наголошує на тому, що спроможність прикордонних терміналів треба збільшити до 5 млн т на місяць

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus