Блокада експорту з України призведе до світової продовольчої кризи — ВРУ

Україна є великим світовим виробником та експортером зерна, і майже весь її експорт традиційно поставляється з чорноморських портів, які нині заблоковані.

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради України.

Зазначається, що сільськогосподарське виробництво зосереджено на більш як 30 млн га ріллі. Це дає змогу повністю забезпечити країну продуктами харчування та мати значні надлишки для експорту. До того ж наявні запаси зерна та олії в середині країни покривають дворічні потреби внутрішнього споживання, за даними Мінагрополітики.

«Щомісячний експорт зернових до війни складав 4-5 млн т, тому агросектор забезпечував стабільне надходження валютної виручки. Так, за підсумками 2021 р. експорт зерна з України склав 51,2 млн т на суму $12,5 млрд, що практично збігається з відвантаженнями у 2020 р. в натуральному вираженні, але на 31% перебільшує в грошовому», — йдеться в повідомленні.

Додається, що війна в Україні докорінно змінила експортний потенціал країни, адже морські порти заблоковано, а акваторія Чорного моря замінована. Відсутність можливості експортувати агропродукції неминуче призведе до світової продовольчої кризи. Крім того, гроші від експорту потрібні як для економіки України в цілому, так і самим аграріям на посівну, яка вже розпочалась, попри війну.

«Перші партії кукурудзи у кілька тисяч тонн вже експортовано через західний сухопутний кордон України. Проте потягами з України до Європи можна експортувати до 600 тис. т зерна на місяць. Тому відновлення експорту й іншими шляхами є вкрай важливим напрямком роботи в умовах війни», — повідомляють у пресслужбі ВРУ.

У Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики зазначають, що відновлення економіки України напряму залежить від налагодження експорту зерна, а світова продовольча безпека — від української сільгосппродукції.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Франції заявив, що війна в Україні може спровокувати масштабну продовольчу кризу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus