Блокада українських морських портів військами рф порушує продовольчу безпеку світу — Генсек НАТО

Блокування російською федерацією морських портів України створює великі проблеми для всього світу, оскільки порушує глобальну продовольчу безпеку.

Про це на прес-конференції з нагоди подання Щорічної доповіді НАТО за 2021 рік заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, повідомляє «Укрінформ».

За його словами, Чорне море та порти України є ключовим елементом для експорту зерна та продуктів харчування для решти світу. Відтак, російська блокада українських портів — це не лише проблема України, а й всього світу.

«Це велика проблема для людей у всьому світі, що призводить до нестачі продуктів та підвищення цін на них. Тому дуже важливо, щоб цю блокаду було завершено і щоб Україна знову могла вільно експортувати зерно на світові ринки, щоб нагодувати людей та зменшити глобальні ціни на продукти харчування», — сказав Йенс Столтенберг.

Читайте за темою: Продовольча безпека України та світу. Чи є приводи для хвилювання?

Він нагадав, що Чорне море має велику стратегічну вагу для НАТО. Три країни-союзниці (Туреччина, Болгарія та Румунія) та два ключові партнери Альянсу (Україна та Грузія) є прибережними державами. Тому союзники НАТО мають свою присутність у цьому регіоні та активно працюють із цими державами, проводять постійне повітряне спостереження.

«Російська блокада українських портів є проблемою, яка має значення для більшості країн світу, ускладнює для них розвиток та постачання продуктів харчування. Це лише підкреслює необхідність завершення війни, щоб створити умови для збільшення комерційного руху в Чорному морі», — генсек Нато.

Нагадаємо, напередодні в ООН заявили про масштабну продовольчу кризу через війну в Україні. Масштаби катастрофи прирівнюють до продовольчої кризи часів Другої світової війни.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus