Надмірні залишки та прогнози нового врожаю тиснуть на ціни на зернові — аналітик

Ціни на зерно українського походження будуть знаходитись під тиском через надмірні залишки, а також прогнози «прийнятного» врожаю. 

Про це розповів директор консалтингово-аналітичної компанії Barva Invest Юрій Гаврилюк, пише Kurkul.com.

«Прогнозувати можна для світового ринку. Але не для локального. Ціна в Україні буде під тиском через надмірні залишки цього сезону і, ймовірно, доволі прийнятного нового врожаю. Адже навіть зібравши 50% від традиційного врожаю ми не зможемо спожити все самі без експорту», — відзначив ‎директор Barva Invest.

Аналітик зазначає, що ціни на зовнішньому ринку не лише залишаться на такому рівні, але й виростуть через суттєві збої в ланцюжках поставок і внаслідок росту собівартості виробництва у всьому світі.

За словами Юрія Гаврилюка, щодо портів є різні думки, але вони здебільшого песимістичні.

«Кажуть, якщо навіть війна завершиться сьогодні, то на відновлення діяльності портів і морської чорноморської логістики піде від 6 місяців до 2 років у окремих районах», — підсумував експерт. 

Нагадаємо, що через великі залишки зерна УЗА просить уряд відновити експорт пшениці.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus