Збита ракета пошкодила склад з міндобривами на Тернопільщині

Напередодні 4 квітня силами ЗСУ було збито ракету окупантів над Тернопільською областю. Удар пошкодив складське приміщення, в якому зберігались рідкі міндобрива, та зафіксовано витік аміаку.

Про це під час трансляції повідомили голова Тернопільської ОВА Володимир Труш та очільник обласної ДСНС Віктор Маслей, передає Тернопільська ОВА у своєму Facebook.

Зазначається, що уламки збитої ракети пошкодили 6 резервуарів з добривами у Кременецькому районі. У результаті стався витік речовин, в основному — аміак.

«Лабораторний центр провів заміри вночі, зранку та в обід. Аналізи показували, що істотного перевищення аміаку не було. Станом на 17:00 ми побачили, що зростає аміак у воді», — сказав голова ОВА.

За словами Віктора Маслея, служба ДСНС виконала усі дії, щоб не допустити витікання решти речовини. Проте у річці Іква частково загинула риба. Відтак, жителям визначених територій у Кременецькому районі рекомендують не використовувати питну воду з криниць, лише як технічну. Також наголошено, що попри попередні заборони, виловлювати рибу не можна.

Очільник Тернопільської обласної ДСНС додав, що надзвичайних екологічних наслідків від витоку рідких міндобрив, зокрема аміаку немає.

«Це вода просто зі збільшеним вмістом хімікатів, добрив, які використовуються у сільському господарстві», — сказав він.

Нагадаємо, елеватор ПАЕК постраждав від ракетного удару. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus