Через ризик мінування 10% посівних площ в Україні можуть залишитися невикористаними — Висоцький

Через ризик замінування близько 10% площ в Україні можуть залишитися невикористаними.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час спільного телемарафон UAразом, пише «Інтерфакс-Україна».

За його словами, на близько половині територій, які були окуповані та звільнені або на яких продовжуються воєнні дії, є ризик мінування. 

«‎Це не стосується всієї території України. Якщо ці площі оцінити в межах усієї держави, то це може бути до 10% посівних площ. Залишається більшим ризик того, що ми можемо не встигнути фізично їх розмінувати та використати для нинішньої посівної кампанії‎»‎, — наголосив Тарас Висоцький.  

За словами заступника міністра, у ці 10% також слід віднести й посівні площі на тимчасово окупованих територіях, звідки російські окупанти викрадають сільгосптехніку або нищать її там же, на місці. 

Тарас Висоцький додає, що тих 70% площ, які вдасться засіяти навіть за найпесимістичніших прогнозах, достатньо для повного забезпечення всієї внутрішньої потреби України, зокрема й для часткового експорту.

«‎Умовний недобір може бути на рівні 30% від середньорічного валового виробництва. Але все-таки це некритично, оскільки для внутрішнього споживання ми зазвичай використовували близько 30-40% всього виробництва зернових, зокрема для потреб тваринництва»‎, — підсумував він.

Нагадаємо, що раніше заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що Україна поставила собі за мету зібрати 70% торішнього врожаю, попри повномасштабну війну з рф..

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus