В Україні засіяно п'яту частину від прогнозованих площ — Мінагрополітики

В Україні посіяно понад 2,5 млн га, що становить близько 20% від прогнозу на цю посівну.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише пресслужба Мінагрополітики

Зазначається, що на частині територій, які були визволені з-під окупації, є необхідність розмінувати поля: це Чернігівщина, Сумщина, частина Харківщини та Київщини. І навіть у цих регіонах Мінагрополітики розраховує, що як мінімум на 60–70% вдасться виконати вчасно всі весняно-польові роботи.

Повідомляється, що найскладніша ситуація в тимчасово окупованих областях і там, де тривають активні бойові дії: це Луганська, Донецька, Запорізька та Херсонська області. 

«‎Там наразі прогноз менш позитивний — посів там може відбутися за песимістичного сценарію лише на 30–40%»‎, — йдеться в повідомленні міністерства.

Відмічається, що на решті територій України посівна йде за планом. У більшості випадків аграрії завчасно закупили матеріальні ресурси. І там, де немає бойових дій або немає мінувань, аграрії активно виходять у поля і продовжують посівну кампанію.

В Мінагрополітики додають, що двічі на тиждень збирають прогнозовані плани, факт посіву та звіряють всі дані, моніторячи ситуацію в режимі реального часу. 

 «Рекомендації, які дало міністерство щодо збільшення площ продовольчих культур, наприклад гречки, проса, аграрії втілюють у життя. Наразі побудовано ефективний діалог — сподіваємось, що так буде й надалі», — підсумував Тарас Висоцький.

Нагадаємо, раніше Тарас Висоцький повідомляв, що критичного зростання вартості продуктів в країні немає.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus