Ціни на молоко у світі зростуть — АВМ

Очікувана ціна молока-сировини за березень від IFCN на 6,6% вища, ніж у лютому — $62,2 за ц.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока (АВМ).

Зазначається, що основною причиною буде переважання попиту над пропозицією, яке пов’язано з негативною динамікою зростання виробництва молока у світі, а також зростанням собівартості виробництва та інфляцією. Значну роль у зростанні собівартості виробництва відіграють наслідки війни, розв’язаної росією проти України.

«Середня ціна на молоко у 2022 році, в залежності від регіону, буде коливатися в межах $59-71 за ц. Прогнозована ціна для Нової Зеландії — $65 (+6,5%), ЄС — $71 (+14%), США — $59 (+7,3%)», — прогнозують аналітики АВМ.

Додається, що аналітики оцінюють світову ціну на молоко у 2022 році на рівні вище $55. Відтак, StoneX очікує ціну у $55,6, Rabobank — $60.4, а Fonterra — $57.

За словами експертів, відмічається зниження попиту в чутливих до зростання цін регіонах, таких як Близький Схід, Африка, Південно-Східна Азія. Більш активними залишають країни Північної Азії, ЄС та Північної Америки. На фоні зниження попиту, ціна молока могла б знижуватися, але через низькі запаси молока, котрі важко відновити в короткостроковому періоді, цього, швидше за все, не відбудеться.

«Не останнє місце в прогнозуванні цін на молоко і наслідків було виділено війні в Україні. Не зважаючи на те, що ні Україна, ні росія не є мажоритарними гравцями на глобальному молочному ринку, але вони мають значний вплив у формуванні собівартості», — йдеться в повідомленні.

Аналітики зауважують, що Україна та росія є основними постачальниками кормів та палива на глобальному ринку. Крім того, зростання цін на нафту прямопропорційно впливає на формування попиту в країнах третього світу. З початком війни в Україні стало, як ніколи, помітне переплетіння всіх аграрних ринків при формуванні ціни.

Нагадаємо, тваринники за час війни відчули перебої з кормами. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus