Аграріям розповіли про розмінування полів через сервіс Military.feodal.online

Після запуску проєкту Military.feodal.online, де аграрій може залишити заявку на гуманітарне розмінування, спеціалісти вирішили надати аграріям більше інформації про те, як відбувається реалізація цього процесу.

Про те звідки беруть кошти на проєкт і про шо треба подбати фермерам пояснив голова правління Асоціації саперів України Тимур Пістрюга, про це повідомляє пресслужба компанії Feodal.

«Для початку варто говорити про те, що є різні види розмінування, зокрема гуманітарне, кінцевим етапом якого є передача землі кінцевому користувачу з наданням відповідних гарантій безпеки і якості. Це те, що не дає оперативне або бойове розмінування» — пояснив експерт.

За його словами, сам процес розмінування теж відбувається по-різному. Однакові за обсягом ділянки сапери можуть очищати з різною швидкістю, адже це залежить від обстановки з точки зору протимінної діяльності. Якщо це мінне поле, то швидкість одна, якщо це ділянка, на якій відбулися бойові дії, але немає доказів, що там встановлене мінне поле, — швидкість інша. І спрогнозувати швидкість важко.

Зазначається, що гуманітарне розмінування ділиться на декілька процесів. Спершу проводиться нетехнічне обстеження територій, за результатом якого формується мапа поля і описується обстановка. За висновками цього обстеження приймається рішення щодо того, яким чином обстежувати, як очищувати і тд. Більш того, за результатами нетехнічного обстеження, якщо не буде виявлено прямих або непрямих доказів, ділянка може бути виключеною. Тобто ця територія вважатиметься розблокованою і доступною для використання за призначенням.

«Є території, звільнені після активних бойових дій як Київська і Чернігівська області, де потрібно проводити гуманітарне розмінування, але ця діяльність керується Національним органом протимінної діяльності, функції якого покладено на Міністерство оборони України. Таким чином, щоб розміновувати ту чи іншу ділянку Міноборони має надати дозвіл, бо вони знають напевно, чи варто наразі проводити розмінування чи потрібно почекати (якщо ще є загроза повернення бойових дій). Міноборони у взаємодії зі всіма операторами протимінної діяльності складає план гуманітарного розмінування звільнених територій на рік. В нашому листі ми першим пунктом просили внести зміни до нього і включити інші ділянки областей крім Луганської і Донецької, які були внесені до повномасштабного вторгнення» — додав Тимур Пістрюга.

Він додає, що вартість послуги на гуманітарне розмінування є досить коштовним і потребує багато грошей. Тому, за словами фахівця, в першу чергу мова йде про кошти донорські, адже бюджетних коштів на розмінування на цей рік передбачено не було. Але фермери і зацікавлені у розмінуванні своїх ділянок юридичні особи можуть сприяти іншим чином: в логістиці, розміщенні саперів, забезпеченні харчування.

Проєкт Military.feodal.online запущений компанією Feodal, щоб допомогти фермерам у розмінуванні полів після бойових дій. Варто зазначити, що проєкт розробили під егідою Міністерства аграрної політики та продовольства України у співпраці з ДСНС і ЗСУ.

Деталі щодо співпраці можна дізнатися за тел.: +380 98 614 89 54 (Андрій Дем’янович, керівник і засновник компанії Feodal).

Нагадаємо, компанія Feodal підписала меморандум про співпрацю з Асоціацією саперів України. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus