В Мінагро роз'яснили закон про продовольчу безпеку в умовах воєнного стану 

В умовах воєнного стану функціонування Державного реєстру речових прав є обмеженим. Тому замість державної реєстрації прав запроваджена державна реєстрація договорів про використання земель.

Про це повідомляє пресслужба Мінагропроду у своєму каналі в Telegram.

Зазначається, відповідно до Закону про продовольчу безпеку в умовах воєнного стану (№ 2145-IX), державну реєстрацію таких договорів здійснюють районні військові адміністрації у Книзі державної реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану. Права оренди та інші права на землю виникають з моменту проведення державної реєстрації відповідних договорів.

Договір оренди землі передбачає такі умови:

  1. строк оренди землі за такими договорами не може перевищувати одного року. Вимоги щодо мінімального строку договору оренди землі у 7 років до таких договорів не застосовуються;
  2. розмір орендної плати не може перевищувати 8 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що визначається від середньої нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
  3. він не може бути поновлений, укладений на новий строк і припиняється зі спливом строку, на який його укладено — через 1 рік;
  4. виключно електронна форма договору із засвідченням електронними підписами сторін;
  5. земельні торги щодо передачі земельної ділянки в оренду не проводяться.

«Орендарі/суборендарі земельних ділянок сільськогосподарського призначення усіх форм власності можуть передавати на строк до одного року належне їм право оренди/суборенди іншій особі для використання земельної ділянки за цільовим призначенням», — йдеться в повідомленні.

Додається, що у договорі про передачу права землекористування зазначаються:

  • сторони договору;
  • право землекористування, яке передається;
  • площа земельної ділянки, а також кадастровий номер такої земельної ділянки (за наявності);
  • цільове призначення земельної ділянки с/г призначення;
  • строк, на який передається право оренди або право суборенди землі (не більше 1 року із датою закінчення дії договору).

Нагадаємо, доступ до ринку біопалива для українських аграріїв спрощується. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus