Мінагрополітики очікує від країн ЄС ‎перегляд експортних квот і їх максимальне скорочення

‎Перегляд експортних квот і їх максимальне скорочення —  це найважливіша підтримка, яку український аграрний бізнес очікує від країн ЄС.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський італійському інтернет-виданню Аdnkronos, пише Мінагрополітики

За його словами Європейський Союз суттєво активізував допомогу Україні.  

«‎Основною допомогою є перегляд експортних квот і їх максимальне скорочення —  це найважливіша підтримка, яку український аграрний бізнес очікує від країн ЄС. Крім того, ми звернулися з проханням спростити умови транзиту, щоб мати можливість використовувати порти в Балтійському морі та румунські порти в Чорному морі», — підсумував очільник Мінагрополітики.

Відзначається, що перешкоди, спричинені військовими діями, можуть призвести до зниження якості посівів та врожайності з гектара. За попередніми даними Мінагрополітики, близько 20–30% площі орних земель можуть залишитися не засіяними. Точна цифра буде відома наприкінці травня, коли посівна кампанія завершиться

Додається, що цього року Україна повинна була експортувати 20 млн т пшениці з торішнього врожаю на світові ринки, але зробити це складно, оскільки морські порти заблоковані. У середньому в місяць наша держава експортувала більше 5 млн т зернових, в березні — 1,4 млн т, серед них 200 тис. т продовольчої пшениці.

Нагадаємо, що очільник Мінагрополітики озвучив три головні напрямки допомоги держави аграріям‎.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus