Очільник Мінагрополітики озвучив три головні напрямки допомоги держави аграріям

Кредитування під держгарантії, налагодження логістичних шляхів із продажу агропродукції та максимальне спрощення оформлення всієї документації є ключовими напрямами допомоги держави аграріям, на яких наразі сконцентроване Мінагрополітики. 

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в ефірі національного марафону UAразом, повідомляє пресслужба Мінагрополітики. 

За словами міністра, стосовно кредитування, то вже майже місяць як запущена програма державних гарантій. За умовами, для отримання кредиту в банку, приміром, на 50 млн грн, аграрію достатньо забезпечити для застави 20 %, або в цьому випадку 10 млн грн, решту гарантує держава. Міністр підкреслив, що обсяги кредитування з кожним днем збільшуються.

 «Цьогоріч усі кошти по максимуму переорієнтовані на кредитування», акцентував Сольський. 

Щодо експорту, то, за словами Миколи Сольського, це питання мають спільно вирішити Мінінфраструктури, Укрзалізниця та Мінагрополітики.

«Нам потрібно вивезти як мінімум 20 млн т залишків із минулого років. Декілька десятків мільйонів тонн буде і цього року. Була велика розмова на рівні президентів, щоби спрямувати значні обсяги експорту в бік балтійських портів. Обсяги нарощуємо, в березні вони вимірювалися в сотнях тонн — цей показник перейде до мільйонів тонн. Треба трохи часу», — зазначив міністр.

Нагадаємо, що названі альтернативні способи зберігання зерна в умовах блокування портів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus