Європейські військові кораблі можуть стати захистом під час проходу зернових суден — Кейс Хузінха

Аграрії, які знають як нині організувати експорт можуть експортувати машинами, вагонами. Але це крапля в морі, тому, єдиний вихід — чекати відкриття морських портів.

Таку думку висловив аграрій, який виступав перед Європарламентом в Брюсселі, та директор «Кищенці» Корнеліс Хузінха в матеріалі «Корнеліс Хузінха: Світова продовольча криза вже неминуча» на Latifundist.com.

За його словами, на прикладі «Кищенці» вивозити зерно автомобілями на Константу (Румунія), це займе 5 днів. Тобто весь цикл — машина виїхала туди, розвантажилася і повернулася назад.

«Якщо у нас буде 50 машин, ми будемо вести зерно 300 днів. Це нереально. До того ж у Константі немає потужностей, щоб приймати стільки продукції (при умові, що постачальників буде декілька). Крім того, на кордоні загалом пропускають лише 200 фур за добу», — каже аграрій.

Кейс Хузінха каже, що це для експорту задовго. Відтак, єдиний вихід для відкриття портів — європейці мають дати воєнні кораблі для захисту і вільного проходу зернових суден. Адже експорт через кордони набагато складніший. До того ж агропродукцію перевантажують з українських вагонів на європейські, бо в Україні широкі колії, а в ЄС — вузькі. За добу це 500 т. Для порівняння, одна баржа в порту грузиться десь близько на 30 тис. т за добу.

«Вихід — тільки море, все інше — просто балачки. Європейці дуже довго «балакають». Я їм у Європі так і сказав. Проте потім їм доведеться приймати швидке рішення, щоб вигнати окупантів з України. Чим довше вони розмовляють, тим більше це розтягується, тим більше поглиблюється світова продовольча криза і більше людей загине», — акцентує він.

Він додає, що попереджав європейську спільноту ще з початку березня і сказав, що у них ще є 2-3 тижні, щоб вирішити війну. А потім буде пізно і продовольча криза буде у всьому світі.

Нагадаємо, для Близького Сходу голод вже настав. Ціни на зерно та олію досягли рекордної відмітки.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus