МХП: експорт курятини зріс, олії — скоротився

Експортні продажі агрохолдингу МХП в І кв. 2022 р. припинилися через закриття портів, а експортна доставка вантажівками була практично неможлива. Відтак, якщо компанії вдалося наростити експорт курятини, то реалізація олій — навпаки скоротилася.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Компанія МХП з початку війни зіштовхнулася зі значними проблемами пов’язані з логістикою та інфраструктури в Україні.Протягом березня компанія розробляла альтернативні маршрути для експорту, в результаті чого незначні обсяги було відправлено за територію України», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що попри це компанії довелося знизити завантаженість птахівничих потужностей до 80-85%. Відтак, загальні обсяги виробництва курятини МХП в І кв. 2022 р. зросла на 5% та склали 175 644 т у порівнянні з І кв. 2021 р. — 166 623 т.

«Через значні порушення експорту через закриття портів в Україні внаслідок російського вторгнення, експорт курятини зріс лише на 9% рік до року (очікуваний ріст становив близько 15% рік до року) та склав 89 340 т», — коментують у компанії.

У пресслужбі акцентують, що цей результат отримано, здебільшого, через високі обсяги експорту в січні та лютому. У березні експорт значно скоротився — на 15% квартал до кварталу. Загальний обсяг експорту курятини в першому кварталі 2022 року становив близько 56% проти 53% у І кварталі 2021 року від загального обсягу продажу курятини.

Географія експортну курятини, т

Повідомляється, що І кв. 2022 р. продажі соняшникової олії МХП знизились на 41% та склали 32 981 т рік до року та зменшились на 59% квартал до кварталу.

Зазначається, що експорт соєвої олії зменшився на 7% рік до року та склав 10 355 т, через негативний вплив на логістику через війну в Україні, але збільшився на 8% у порівнянні квартал до кварталу.

Нагадаємо, «Астарта» майже в половину скоротила реалізацію цукру та сої, а «Кернел» знизив експорт соняшникової олії майже на третину.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus