Інвестори оцінили діяльність МХП: чистий збиток склав $122 млн, а EBITDA краща за очікування

Котирування акцій МХП на Лондонській біржі впали минулого тижня на 12,8% до $4,10, що здебільшого було наслідком загального негативу на ринку цінних паперів. Єврооблігації МХП-2026 торгуються з дохідністю до погашення 30,4%

Про це йдеться в тижневому огляді інвестиційної компанії ‎Eavex Capital.

Зазначається, що МХП у своєму звіті прямо вказала, що вимушені витрати пов’язані з вторгненням росії в Україну склали $25 млн у першому кварталі 2022 року. Водночас основні виробничі та інфраструктурні об’єкти не зазнали пошкоджень на фоні війни.

«Фактичний чистий збиток ‎МХП‎ у розмірі $122 млн перевищив раніше спрогнозований чистий збиток на рівні $80 млн за перший квартал 2022 року. При цьому, показник доходу та EBITDA виявились дещо кращими за очікування‎», — відмітили в ‎інвестиційної компанії. 

Відзначається, що під час презентації фінансових результатів менеджмент «МХП» приділив багато уваги проблемам компанії, які пов’язані з неможливістю експорту продукції через морські порти.

Читати за темою: «‎Український агробізнес у цифрах воєнного часу: песимістичні прогнози та оптимістичні досягнення‎»‎ 

«‎Компанія намагається максимально налагодити маршрути експорту через Європу, але поки ці об’єми є відчутно меншими за необхідні. На даний час «МХП» має досить ліквідних коштів для продовження нормальної операційної діяльності, але певним тестом стане питання можливості реалізації продукції аграрному сегменту бізнесу у серпні-вересні»‎, — зауважили в агрохолдингу.

Нагадаємо, що акції МХП падають уже не перший тиждень. Раніше, зниження котирувань відмічалось три тижні поспіль

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus