Агрохолдинг Овостар повідомив про зниження попиту на продукцію через війну

Компанія «Овостар Юніон» оголосила результати роботи за три місяці 2022 року, що закінчилися 31 березня. У компанії повідомили про зниження попиту на яєчну продукцію та стан виробничих потужностей холдингу. Зокрема у звіті агрохолдингу йдеться про стан виробничих потужностей, які нині знаходяться в деокупації.

Про це йдеться у звіті компанії на сайті Варшавської фондової біржі.

Зазначається, що повномасштабне вторгнення в Україну російськими збройними силами 24 лютого 2022 року спричинило численні гуманітарні, економічні та політичні наслідки, що виходять далеко за межі постраждалих регіонів. Відтак, збій у роботі багатьох українських виробників закономірно призвів до зниження попиту на яєчну продукцію. З кінця лютого переробляється менше яєць, ніж до початку вторгнення в Україну.

У звіті додається, що основні виробничі потужності агрохолдингу розташовані в Київській області, у Фастівському та Білоцерківському районах не постраждали, адже на цих територіях серйозних бойових дій не було. Це стосується і птахофабрик у Василькові та Ставищі. Також фабрика по переробці яєць у Василькові залишаються неушкодженою та продовжує працювати.

«Завод з переробки яєць у Макарові (Бучанський район) був тимчасово зупинений до моменту деокупації міста українськими військовими наприкінці березня. Подальша перевірка фабрики виявила ознаки некритичних пошкоджень адміністративних та виробничих будівель. Виробниче обладнання та запаси яєчних продуктів повністю недоторкані. Керівництво очікує, що після завершення ремонтних робіт завод відновить роботу», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що поголів’я курей-несучок збереглося на довоєнному рівні. Проте були внесені незначні зміни з метою оптимізації обсягів виробництва яєць і компенсації впливу від надлишку пропозиції на внутрішньому ринку, спричиненого падінням експорту в перші тижні військових дій.

Нагадаємо, експортні продажі агрохолдингу МХП в I кв. 2022 р. припинилися через закриття портів. Відтак, якщо компанії вдалося наростити експорт курятини, то реалізація олій — навпаки скоротилася.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus