З порту Констанца вперше відправили понад 71 тис. т української кукурудзи на експорт

Вчора, вперше від початку війни в Україні, у румунському чорноморському порту Констанца завершилося навантаження понад 71 тис. т української кукурудзи на експорт. Судно, яке перевозить вантаж — Unity N.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що до цього часу Україна була змушена експортувати залізницею через західний кордон країни та через невеликі річкові порти Дунаю через блокаду морпортів.

«Це перше судно класу панамакс з українською кукурудзою, яке залишило порт», — каже президент компанії Comvex Віорел Панаїт.

За його словами, підтримка експорту українського зерна означає запобігання масштабній хвилі голоду у світі, спричиненому блокуванням українських портів.

«У порівнянні з початком війни, коли всі шукали альтернативи, нині — поступово формуються транспортні коридори для експорту», — прокоментував Віорел Панаїт.

Він додав, що близько 80 тис. т українського зерна вже відправлено до Констанци, ще 80 тис. т затверджено та зараз у дорозі.

Нагадаємо, Болгарія надасть порт Варна як логістичний хаб для перевалки української агропродукції.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus