Зеленський підписав закон щодо відновлення зрошення

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель».

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради України.

Зазначається, що цей закон є революцією у системі зрошувального землеробства. Реформа ж зрошення була одним із пріоритетних напрямків роботи комітету з питань аграрної та земельної політики за останній рік. 

«‎Ця реформа потрібна саме для південних регіонів України, які потерпають від посухи. Під час підготовки і прийняття цього закону аграрії Херсонщини, територія якої зараз окупована, виступали потужною рушійною силою в його підтримці і доводили, що їх самоорганізація та любов до рідної землі здатна вивести зрошення на новий сучасний рівень», — зазначили в відомстві. 

Повідомляється, що закон визначає правовий статус організацій водокористувачів, порядок їх створення, діяльності та припинення, порядок та умови набуття ними прав на об’єкти інженерної інфраструктури міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, особливості експлуатації меліоративних мереж організацій водокористувачів, права та обов’язки членів організацій водокористувачів.

Закон передбачає ряд важливих положень щодо:

  • встановлення чітких правил, які дозволяють інвестувати у розвиток та модернізацію меліоративної інфраструктури;
  • підвищення ефективності використання меліоративних систем;
  • збільшення площ, на яких застосовується полив, і недопущення деградації ґрунтів;
  • надання аграріям можливості самостійно вирішувати долю організації зрошення для власних господарств шляхом запровадження інституту організацій водокористувачів;
  • прозорого та справедливого тарифоутворення.

Нагадаємо, що частина морських портів в Україні тимчасово припиняє свою роботу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus