Експерти прогнозують закриття частини ОЕЗів та зменшення виробництва соняшнику

Гуртові ціни на олію в Україні, ймовірно, знизяться, але це мало позначиться на роздрібній вартості. 

Таку думку висловили економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак та голова Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, пише UBR.

«Там багато факторів. Наприклад, ціна залежить від місця покупки та бренду. Тому такого поняття, як роздрібна ціна на олію — немає. Є ціна на конкретний бренд у конкретному місці», — зазначив Андрій Ярмак.

Згідно з даними, на сьогодні 1 літр олії в Україні коштує від 60 грн до 70 грн. За словами експертів, стрімке подорожчання цього продукту у 2021 р. було пов'язане з відкритим ринком, через що вартість встановлювалася за експортною ціною. Наразі ринок повністю закритий, тому ціна залишається без змін.

«Швидше за все, ціна падати не буде, а протримається на рівні собівартості виробництва. Також буде зменшуватись обсяг виробництва соняшникової олії, а частина заводів — закриються», — пояснив Олег Пендзин.

Разом з тим, на думку експертів, існує варіант заміни соняшникової олії на соєву, пальмову та ріпакову. Однак у цьому випадку якість продуктів буде гіршою.

Нагадаємо, що аналітики прогнозують суттєве скорочення попиту на соняшник українського походження.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus