Найбільше в Європі підприємство з солевидобутку зупинило свою роботу

Через бойові дії «Артемсіль‎»‎ зупинив роботу. Запас готової продукції вивезли ще у квітні.

Про це розповів в.о. директора ДП « Артемсіль‎»‎ Віктор Юрін, пише «Вільне радіо‎»‎.

За його словами, були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Більшість мешканців Соледара, співробітників «Артемсіль‎»‎ вже евакуювались. Працівників адміністрації немає на місці.

«Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля‎»‎, — зазначив очільник підприємства.

Керівник розповідає, що на підприємстві ніхто поранений не був та не загинув. А саме підприємство зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара. Щодо автомобільного транспорту, то за словами Віктора Юріна, ним можна вивозити тільки незначну частину. 

Керівник найбільшого в Європі підприємства з солевидобутку вважає, що тепер Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону, а зупинку ДП « Артемсіль‎» відчують на собі й споживачі за кордоном. 

«‎Ми були найбільшим підприємством з видобутку солі у Європі. Серед наших постійних клієнтів — Угорщина, Польща, Грузія, Молдова, Азербайджан, Румунія»‎, — підкреслив Віктор Юрін.

Нагадаємо, що у січні-лютому нинішнього року, вартість вітчизняного аграрного експорту становила $5676 млн, а у березні-квітні — після вторгнення росії — поставки України на зовнішні ринки принесли виторг в розмірі лише $1744 млн, скоротившись за час війни більш ніж утричі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus