За час війни агроекспорт з України скоротився втричі — НААН

У січні-лютому нинішнього року, вартість вітчизняного аграрного експорту становила $5676 млн, а у березні-квітні — після вторгнення росії — поставки України на зовнішні ринки принесли виторг в розмірі лише $1744 млн, скоротившись за час війни більш ніж утричі.

Про це повідомила пресслужба національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Зазначається, що агропродовольча продукція продовжує залишатись основним джерелом валютних надходжень для зовнішньої торгівлі України: за січень-квітень 2022 року її частка в загальному експорті перевищила 44%. Водночас за перші 4 місяці 2022 року Україна експортувала агропродукції на суму $7420 млн перевищивши на 3% торішні показники за січень-квітень.

Читайте також: «‎Суворий експорт 2022: як під час війни продати українське зерно та запобігти продовольчій катастрофі у світі?».‎ 

«‎Нині Україна все ще перевищує рекордні показники минулорічного експорту продовольства. Однак триваюча агресія росії, ведення бойових дій, окупація територій в різних регіонах нашої держави та блокування морських портів суттєво знижують вітчизняний потенціал зовнішніх продажів. Отже, підсумкові показники експорту прямо залежатимуть від ліквідації названих чинників»‎, — зауважив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Микола Пугачов.

Академік НААН додає, що цього року, як і раніше, ключовими товарними групами в аграрному експорті виступають зерно, олійні культури, олії та жири, залишки переробної промисловості, а також м’ясні продукти. Сумарно ці види сільгосппродукції займають у структурі закордонних поставок майже 90%.

Нагадаємо, що міжнародні зернотрейдери уникають бізнесу з росією. Більшість судновласників старається обходити російські порти. До того ж виникли проблеми з проходженням платежів через іноземні банки, адже росіяни хочуть розрахунків в рублях.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus