Названо прикордонний перехід з ЄС, на якому застрягло майже 600 вагонів-зерновозів

Майже на 600 вагонів-зерновозів зросла кількість хоперів на прикордонних переходах з ЄС. Станом на 9 червня до кордону загалом прямувало 39,3 тис. вантажних вагонів, що майже на 2 тис. одиниць більше, ніж наприкінці травня.

Про це йшлося під час онлайн-наради «‎Укрзалізниці»‎ із представниками аграрного ринку 9 червня, пише Rail.insider.

Зазначається, що найбільше вагонів прямують у напрямку Польщі через стик Ізов—Грубешув — понад 12,6 тис. одиниць. На другому місці за кількістю накопиченого рухомого складу перебуває стик зі Словаччиною — Чоп—Чієрна над Тісоу (понад 7 тис. вагонів). На майже 1,5 тис. менше прямує до прикордонного переходу з Румунією — Вадул-Сірет—Дорнешти.

Читайте також: «‎Залізний агроекспорт: навантаження та експорт зернових вантажів»‎ 

«Водночас Вадул-Сірет утримує сумне лідерство за кількістю накопичених зерновозів: туди прямують 3,9 тис. одиниць. Обсяг передачі навантажених вагонів до Румунії залишається низьким. Як наслідок, прикордонні переходи з цією державою є найпроблемнішими. Так, черги на Вадул-Сірет—Дорнешти та Дяково—Халмеу сягають 94 та 30 діб відповідно. Зауважимо, що у напрямку Вадул-Сірета наразі введено ще дві конвенції», — повідомляє видання.

Відзначається, що складнощі є і на стику Могилів-Подільський—Велчинець передусім через нестачу тяги та локомотивних бригад у залізниці Молдови.

Нагадаємо, що Укрзалізниця у травні відвантажила на експорт 807 тис. т зернових.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus